Haberler

Maşukiyenin eski adı Voçbe Hable dir. 1864 yılında biten kafkas savaşlarında bölgeye yerleşen çerkezler kurmuştur. Genellikle maşukiyeye ikinci karadeniz derler bunun denmesinin sebebi ise karadenizin bitki örtsünü aratmıyacak bir bitki örtüsüne sahip olmasıdır. Maşukiyenin adının neden maşuiye konulduğunu biliyormusunuz, bilmiyorsanız eğer sizlere açıklık getirelim maşukiyenin adı aşık anlamına gelen maşuk tan gelmektedir.

Maşukiyede güne iyi başlamanız için güzel bir serpme kahvaltıdan başlayabilir ve sonrasında yediklerinizi eritmek amaçlı doğada yürüyüş yapabilirsiniz. daha sonra atv veya bisikletlerle kiralayıp gezebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise şelalerin bulunduğu yerlerdeki restoranlarda alabalık yiyebilir ve manzaraya bakarak çay kahve içebilirsiniz. Eğer kartepe ye kışın ziyaret etmek istiyorsanız eğer tepenin en zirvesinde bulunan kayak merkezlerinden kayak kiralayabilir ve kayabilirsiniz böylece muhteşem vakitler geçirebilirsiniz.

Maşukiyeye gitmek için araç kiralama ihtiyacınız olduğunda 0262 331 12 11 numaralı telefondan bize anında ulaşabilirsiniz. Size hem güzergah bilgisinde, hem araç kiralama yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.


Tüm hakları saklıdır © 2021