Haberler

İzmit'te Araç Kiralarken neler göz önünde bulundurulmalı ve nelere dikkat edilmeli

Bildiğiniz üzere artık bir çok araç kiralama firması var. İzmit'te bile araç kiralarken bir çok araç kiralama firmasına denk gelebilirsiniz. Elbette bizim önerimiz ilk öncelikle uzun yıllardır bu işi yapan ve araç kiralamada uzmanlaşmış firmalar olacaktır.


Şafak Oto kiralama olarak 15 yılı aşkın bir süredir, İzmit'te araç kiralama ve Gölcük'te araç kiralama hizmeti vermekteyiz. Güven ve memnuniyet odaklı çalışan firmamız, araç kiralarken dikkat etmeniz gereken bir kaç püf noktayı sunmak istiyoruz.


1 - Firmaları araştırın. Firmalar yeni mi kurulmuş, yoksa uzun yıllardır bu hizmeti veriyor mu diye kesinlikle araştırın. Uzun yıllardır bu hizmeti veren firmalar sektörde yerini almış firmalar oalcaktır.

2 - Fiyat avantajı istiyorsanız küçük araç kiralayın, az yakan ve ekonomik araçlara yönebilirsiniz.

3 - Hasar tespitine dikkat edin. Aracı alırken ve teslim ederken de sizden kaynaklı ya da önceden oluşmuş bir durum var mı diye kontrol edin.

4 - Araç kiralarken kilometre sınrıı varsa, alacağınız yolun kilometresini araştırın. Çünkü ilk sözleşmenizi ona göre yapacaksınız.

5 - Kiralamak istediğiniz gün değil de en az 3-4 gün öncesinden İzmit'te araç kiralam firması ile iletişime geçin. Çüünkü önceden rezerve edilmiş olabilir. Özellikle haftasonları araç kiralamalar artacağı için önceden rezzerve etmeyi unutmayın.

6 - Kaç kişi bineceksiniz ona göre bir araç kiralayın. Kişi sayınız konforlu bir yolculuk için önemli olacaktır.

7 - Araç kiralarken yapılan sözleşmeye dikkat edin. Şafak oto Kiralama olarak şeffaf ve iki taraf için de makul bir sözlşeme sunmaktayız. Her koşulda yanınızda olduğunu bilemenizi isteriz.

8 - Araç sigortasını ihmal etmeyin. Olası bir kaza durumunda aracınızın sigortası olması bir çok durumda hem sizleri hem de araç kiralayan firmayı zor durumdan kurtacaktır.

9 - Yakıt durumunu kontrol edin. Yakıt durumuna baktıktan sonra aracınızı çalıştırabilirsiniz.Tüm hakları saklıdır © 2023